۲۳ دی ۱۳۹۶

ماه رجب و شعبان ازاین‌جهت جایگاه عظیمی دارند که مقدمۀ ورود به ضیافت الله هستند

در این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عزت‌الله معتمد، رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) ضمن تبریک سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بیان داشت: از همۀ همکارانی که در سال گذشته متحمل زحماتی شدند که در حقیقت وظایف و مأموریت سازمان بود و عزیزانی که در ایام تعطیلات نوروز که باید در کنار خانواده باشند برای حفظ، حراست و پاسداری از پژوهشگاه وقت گذاشتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معتمد در رابطه با ماه رجب و شعبان بیان داشت:  ماه رجب‌المرجب و شعبان‌المعظم ازاین‌جهت جایگاه عظیمی دارند و مهم هستند که مقدمۀ ورود به ضیافت الله هستند. آن‌های که سال سیر و سلوکی و خودسازی دارند اول سالشان ماه مبارک رمضان است به این جهت است که انسان باید خودش را آماده و تطهیر کند.

رئیس پژوهشگاه در ادامه افزود: ابی‌سعید الخدری می‌گوید بعد از جنگ احد وقتی نیروهای مسلمانان به نزدیک شهر رسیدند و مردم به استقبال آن‌ها رفتند از پیامبر شنیدم که می‌گفت: بروید روی خط آخرت‌گرایی و از دنیای که خداوند برایتان تضمین کرده روی نگردانید و جوارحی را که خداوند با نعمت‌های الهی رشدش داده در راه ناخشنودی خداوند بکار نبرید و شغلتان را برای عبادت قرار دهید.

وی یادآور شد: در این روایت پیامبر گرامی اسلام نه‌تنها جبران خسارت می‌کند بلکه امید  و آرامش را به اردوگاه اسلام بر‌می‌گرداند و راه نجات و پیروزی را می‌گوید و امیدوارم خداوند این توفیق بندگی را به کرم اهل‌بیت و وجود مبارک حضرت رسول‌الله(ص) برای ورود به ضیافت الهی به ما بدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *