۳ مهر ۱۳۹۷

نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه در مراسم تودیع و معارفۀ رؤسای سابق و جدید پژوهشگاه:

با نوآوری و تولید علم، خلاء‌ها را پر کنید.

یکی از عوامل شکل‌گیری حوادث مختلف مثل جنگ و فتنه این است که جوهره و حقیقت انسان‌ها آشکار شود و انسان‌ها در سنت قطعی آزمایش‌های خدا محک زده شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه، در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، بیان داشت: در هفتۀ دفاع مقدس موضوعی را در بین شما اهالی علم، تحقیق و پژوهش به‌عنوان یک مطالبه بیان می‌کنم و آن این است که یکی از عوامل شکل‌گیری حوادث مختلف مثل جنگ و فتنه این است که جوهره و حقیقت انسان‌ها آشکار شود و انسان‌ها در سنت قطعی آزمایش‌های خدا محک زده شوند. همان‌طور که امیرالمؤمنین علیه‌السلام فرمودند: در زمان پیامبر یک‌جور آزمایش می‌شدید، الآن به‌نوعی دیگر. در حال حاضر هم آزمایش به‌گونه‌ای دیگر است. دفاع مقدس یکی از برکاتش این بود که خیلی‌ها را لو داد. خودم خاطراتی در ذهنم میاید که چه کسانی شعار می‌دادند اما با حضور در جبهه عوض می‌شدند.

نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه افزود: حالا سؤال من این است، چه باید کرد که ایمان ما، صادقانه باشد همان‌که قرآن فرمود: الذین صدقوا باشد. چه‌کار باید کنیم که در طوفان حوادث از صراط مستقیم خارج نشویم و امت اسلامی ما مردم ما در طوفان حوادث خطرناک نرم، ذائقه فکری‌شان عوض نشود؟ قرآن راهکارش در این قسمت چیست؟ یکی استقامت فکری و دیگری استقامت عملی و روحیه جهادی است. انقلابی واقعی، یعنی کسی که گرفتار لغزش فکری و گرفتار لغزش در بینش نشود.

ایشان یادآور شد: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، در توسعه کمی و کیفی موفق بوده است این باید حفظ شود. در پژوهشگاه باید با صمیمیت، روحیه جهادی و هر ادبیاتی که می‌توانید به یکدیگر کمک کنید. مقدمات، زمینه‌ها و بسترها فراهم شده است. وارد میدان شوید و با نوآوری و تولید علم، خلاء‌ها را پر کنید. من در این سفرهای استانی که می‌روم، می‌بینم بچه انقلابی‌ها دچار شبهه شدند. چه کسی باید پاسخگو باشد. من از رئیس جدید پژوهشگاه، جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید نگارش درخواستم این است در این مقطع حساس و دشوار، انقلاب را از دست دشمنان حفظ کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عزت‌الله معتمد رئیس سابق پژوهشگاه بیان داشت: از حسن اعتماد نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه نسبت به خودم سپاسگزاری می‌کنم. و از عنایت و توجه ایشان نسبت به پژوهشگاه سپاسگزارم که در این مدتی که بنده در مجموعه بودم، جلساتی که با ایشان داشتم دغدغۀ کار در پژوهشگاه را دارند و پژوهشگاه را در تراز انقلاب اسلامی می‌خواهند. و از همه دوستان می‌خواهم تلاش و مجاهدت کنید و کل نظام و انقلاب را ببینید و راهبردی به مأموریت پژوهشگاه فکر کنید. همچنین از همکاران تشکر می‌کنم که اگر کاری در پژوهشگاه صورت گرفت به همت آن‌ها بود.

وی بیان داشت: امام باقر(ع) می‌فرماید: هیچ تلاشی حتی عبادت، بندگی خداوند و دین‌داری، بدون ولایت‌پذیری، ضلالت و گمراهی است. ولایت‌پذیری رمز پیروزی ما در زندگی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید نگارش رئیس پژوهشگاه در پایان بیان داشت: امیدوارم بتوانم با نگاه خرد جمعی از این اعتمادی که نسبت به بنده شده بهره‌برداری خوبی داشته باشیم. من همیشه این نکته را می‌گویم و بر روی آن اصرار دارم که حرکت مستلزم نقد است پس بکوشیم با تدبیر از این ظرفیتی که داریم حداکثر استفاده را بکنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *