۲۳ آبان ۱۳۹۷

سید محمدرضا پولادگر در مراسم اختتامیۀ دومین جشنوارۀ مسابقات ورزشی در پژوهشگاه:

​جای تبلیغ دین در ورزش قهرمانی خالی است.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید نگارش مسئول پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و خیرمقدم خدمت محمدرضا پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو کشور و حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزت‌الله معتمد، فرمانده تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق علیه‌السلام، بیان داشت: پژوهشگاه با این قدمت، اگر می‌خواهد در همۀ عرصه‌ها بدرخشد باید کارکنان آن، مسئلۀ ورزش را جدی بگیرند. چون باعث ایجاد انگیزه می‌شود.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید نگارش مسئول پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و خیرمقدم خدمت محمدرضا پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو کشور و حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزت‌الله معتمد، فرمانده تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق علیه‌السلام، بیان داشت: پژوهشگاه با این قدمت، اگر می‌خواهد در همۀ عرصه‌ها بدرخشد باید کارکنان آن، مسئلۀ ورزش را جدی بگیرند. چون باعث ایجاد انگیزه می‌شود.

در ادامه سید محمدرضا پولادگر بیان داشت: ورزش را باید دو بخش کرد. یکی ورزش همگانی و عمومی که یک امر واجب و یک امر اجتماعی برای همه است. دوم، ورزش قهرمانی است که ریشه در همۀ موارد ازجمله: سیاست، اقتصاد، فرهنگ و حتی در صنعت توریست دارد.

پولادگر افزود: ورزشکاران و قهرمانان بین‌المللی، سربازان دوران صلح ملت‌ها هستند. اقتدار و افتخار به ملیت در تمام جوامع یک اصل است. وقتی یک ورزشکار با توانایی فنی‌اش باعث شود که در یک رویداد جهانی 150 ملیت دنیا به‌افتخار پرچم آن کشور روی پا بایستند و احترام بگذارند، این اقتدار و این حس ملی که توسط این ورزشکار کسب می‌شود باعث می‌شود که بگویند ورزشکاران سربازان دوران صلح‌اند.

رئیس فدراسیون تکواندو کشور در پایان بیان داشت: جای تبلیغ دین در ورزش قهرمانی خالی است. باید مخاطب شناسی شود. حرفی که برای مردم عادی گفته می‌شود را نباید برای ورزشکاری که در اردوی تیم ملی است تکرار کرد. چون خواسته یا ناخواسته رفتارشان، اعمالشان و نوع لباس پوشیدنشان الگو می‌شود. باید این مخاطب را شناخت و به‌مقتضای شرایط زندگی‌اش با آن صحبت کرد.

در پایان این مراسم از افراد برتر در رشته‌های مختلف تقدیر شد. یادآوری می‌شود این مسابقات در 6 رشتۀ ورزشی، فوتسال، والیبال، تیراندازی، طناب‌زنی، دارت و پنالتی در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *