۱ آذر ۱۳۹۷

دکتر شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم در بازدید از پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام::

هم­ افزایی مراکز پژوهشی و توسعه کیفی پژوهش­ ها، سیاست اصلی وزارت علوم می ­باشد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: در راستای بازدید از مراکز پژوهشی وزارتی استان قم، دکتر محسن شریفی مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و هیئت همراه در تاریخ 30 آبان 1397 از پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادقعلیه‌السلام بازدید کردند.

در این دیدار که در سالن شهید طهرانی مقدم پژوهشگاه برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نگارش مسئول پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادقعلیه‌السلام گزارشی از عملکرد پژوهشی پژوهشگاه در 5 سال اخیر ارائه کردند. ایشان ضمن اشاره به اجرای 155 طرح پژوهشی و انتشار بیش از 190 عنوان کتاب به‌عنوان بخشی از فعالیت‌های پژوهشی این مرکز، در خصوص مأموریت‌های پژوهشگاه که برآورده کردن نیازهای پژوهشی نیروهای مسلح در حوزه علوم اسلامی و انسانی است، توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه دکتر شریفی ضمن تحسین گزارش ارائه‌شده، بر ضرورت هم­ افزایی مراکز پژوهشی و نیز خودداری از انجام کارهای علمی موازی تأکید کردند. ایشان هم­چنین انتظارات معاونت پژوهش وزارت علوم از مراکز پژوهشی را انجام پژوهش ­های نو در حیطه ­های بنیادی، توسعه­ای و کاربردی عنوان کردند و تلاش برای کشف مرزهای ناشناخته دانش را از وظایف مراکز پژوهشی برشمردند.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سیاست­ های پژوهشی وزارت علوم، بر ضرورت عمق ­بخشی به فعالیت‌های پژوهشی و همچنین با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی، بر لزوم استفاده پژوهشگاه امام صادقعلیه‌السلام از ظرفیت­ های علمی مراکز آموزشی و پژوهشی تأکید نمودند.

در پایان، تیم بازدیدکننده از بانک اطلاعات علمی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادقعلیه‌السلام بازدید کردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *