۲۸ بهمن ۱۳۹۷

برگزیدگان سی و ششمین جایزه کتاب سال و بیست و ششمین جایزه جهانی کتاب سال در تالار وحدت معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان موسسۀ خانۀ کتاب به‌عنوان برگزارکننده، در مجموعه تالار وحدت برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی مهدوی‌راد دبیر این دوره از جایزه کتاب سال، در مراسم مذکور،‌ با ارائه گزارشی از روند برگزاری جایزه کتاب سال گفت: مجموعه آثار مکتوب که از راه‌های مختلف در دبیرخانه جایزه کتاب سال بررسی شدند، ۵۲ هزار و ۸۰ عنوان چاپ اولی بود که در سال ۹۶ منتشر شده و در مقایسه با سال گذشته اندکی افزایش داشتند. در ارزیابی نخست ۱۰هزار و ۳۶۸ عنوان کتاب شناسایی و در مرحله دوم ۲۷۲ عنوان کتاب شامل ترجمه، تألیف و تحقیق بررسی شدند.

وی افزود: امتیازدهی به آثار به این صورت بود که داوران آثار تقدیری را از ۸۵ تا ۹۵ و آثار برگزیده را از ۹۵ تا ۱۰۰ امتیاز پیش‌بینی کرده بودند. در بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال هم ۲۴۴ عنوان کتاب به مرحله نهایی راه پیدا کردند و از بین ۲۸ عنوان، کتاب ۱۰ به‌عنوان برگزیده معرفی می‌شوند. به‌علاوه، ۱۰ عنوان اثر برگزیده و ۴۲ عنوان تقدیری معرفی خواهند شد.

در این مراسم آثار برگزیده و شایسته تقدیر دو جایزه مذکور معرفی شدند. که کتاب تاریخ اجتماعی ـ فکری شیعه اثناعشری در هند، تألیف اطهر عباس رضوی، ترجمة عبدالحسین بینش، عضو هیئت‌علمی بازنشستۀ پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) در حوزۀ  تاریخ و جغرافیا جزء آثار شایستۀ تقدیر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *