۲ دی ۱۳۹۸

سردار قریشی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران:

از پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) انتظار می‌رود علاوه‌بر نیروهای مسلح نیازمندی‌های کشور و جهان اسلام را در حوزۀ علوم اسلامی و انسانی جوابگو باشد.

سردار قریشی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران از پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) انتظار می‌رود علاوه‌بر نیروهای مسلح نیازمندی‌های کشور و جهان اسلام را در حوزۀ علوم اسلامی و انسانی جوابگو باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، سردار قریشی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران در حاشیه بازدید از نمایشگاه دائم آثار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه السلام به مناسبت هفته پژوهش بیان داشت: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام به منظور انجام امور پژوهشی مورد نیاز نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابعاد سه‌گانه مأموریت دارد. با توجه به سابقۀ 40 سالۀ پژوهشگاه و تجارب زیاد و پژوهشگرانی که در حوزۀ علوم انسانی خبره هستند و همچنین این‌که در قم، مرکز علم و اجتهاد قرار دارد، از این پژوهشگاه انتظار می‌رود که نه‌تنها نیازمندی‌های نیروهای مسلح، بلکه نیازمندی‌های کشور و جهان اسلام را در حوزۀ علوم اسلامی و انسانی جوابگو باشد.

 وی افزود: خوش‌بختانه گذشتۀ پژوهشگاه نشان از تلاش و کار بالای علمی دارد. رضایت‌مندی‌های بالایی را از مجموعه آثار این پژوهشگاه در بخش‌های مختلفی شاهد بودیم. امروز پژوهشگاه پاسخگوی متون و منابع اصلی مورد نیاز نیروهای مسلح است و امیدواریم که در عرصه‌های جدید هم موفقیت‌های خوبی داشته باشد.

سردار قریشی در ارتباط با افتتاح نمایشگاه دائم آثار علمی پژوهشی پژوهشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه هم که جدیداً افتتاح شده بخش‌های مختصری از فعالیت‌های پژوهشگاه است که از آن می‌توان به عظمت کاری که پژوهشگران این پژوهشگاه انجام داده‌اند  پی برد. این فرصت خوبی است که از نمایشگاه هم برای معرفی خود پژوهشگاه و هم برای معرفی متون مورد نیاز استفاده کنیم.

در ادامه وی افزود:  متأسفانه یکی از ایراداتی که از گذشته هم بوده اینکه پژوهش های زیادی انجام شده و کتب زیاد نوشته شده بود و حتی وقتی از خود دوستان پژوهشگاه سوال می شد از محصولات ارزشمندی که داشتند مطلع نبودند. به این دلیل دوستان عزیز ما در پژوهشگاه تلاش کردند و با وجود محدودیت‌هایی که وجود داشت اینجا را آماده کردند. و اگر چه کار خوبی است اما کافی نیست برای انتظاری که وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیان داشت: خوشبختانه موقعیت خوبی است که پژوهشگران، اساتید و یا افرادی که در این زمینه تخصص دارند و در این زمینه کار می کنند و با دانشجویان برای آموزش در ارتباط هستند بیایند این مجموعه را ببینند و برای آموزش از آن بهره بگیرند. ما مواردی را که شاهد بودیم فرماندهان محترم و خود سردار سرلشکر باقری که تشریف آوردند و با محصولات اینجا آشنا شدند واقعا استقبال کردند و نکته قابل توجه این است که حتی عزیزانی که ارتباط دارند با پژوهشگاه برایشان تلاش هایی که صورت گرفته است باور کردنی نبوده است.

وی افزود: خواهش بنده از عزیزان پژوهشگاه این است که ضمن مد نظر قرار دادن آن مأموریت اصلی، در حوزه های مورد نیاز علوم انسانی، برای نیروهای مسلح و هم برای کشور تلاش های جدی‌تری داشته باشند و در این عرصه هم گام های اساسی بردارند. باتوجه به چهره‌ای که از پژوهشگاه ارائه شده، انتظارات از پژوهشگاه زیاد شده، باید پاسخگوی آن نیازها و درخواست ها باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *