حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱۴ تیر , ۱۴۰۱ 6 ذو الحجة 1443 Tuesday, 5 July , 2022 ساعت ×
با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه:

از مجموعۀ چهارجلدی زمانۀ بنیان‌گذار رونمایی شد.

شناسه : 2658 ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴ 563 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: به مناسبت هفتۀ پژوهش و فناوری و با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه، از مجموعۀ چهارجلدی زمانۀ بنیان‌گذار رونمایی شد. «زمانۀ بنیان‌گذارِ» انقلاب اسلامی ایران خطرناک‌ترین و سخت‌ترین دهۀ عمر این انقلاب بود. چالش‌ها و بحران‌آفرین‌های سیاسی و امنیتی عوامل داخلی و خارجی در این دهه به‌قدری گسترده بود که در […]

از مجموعۀ چهارجلدی زمانۀ بنیان‌گذار رونمایی شد.
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: به مناسبت هفتۀ پژوهش و فناوری و با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه، از مجموعۀ چهارجلدی زمانۀ بنیان‌گذار رونمایی شد.

«زمانۀ بنیان‌گذارِ» انقلاب اسلامی ایران خطرناک‌ترین و سخت‌ترین دهۀ عمر این انقلاب بود. چالش‌ها و بحران‌آفرین‌های سیاسی و امنیتی عوامل داخلی و خارجی در این دهه به‌قدری گسترده بود که در کمتر انقلابی اتفاق افتاده است. چنین زمانۀ پرتلاطمی که هر لحظه‌اش یک رخداد پرخطر منحرف‌کننده یا براندازانۀ انقلاب بود بدون مکتب سیاسی امام خمینیŠ و قاطعیت و درایت خاص او امکان عبور از آن‌ها نبود. هدایت و مواضع عقلایی، عادلانه و شجاعانۀ امام خمینی (ره)Š در قبال شخصیت‌ها، گروه‌ها، احزاب، جناح‌ها و جریان‌های سیاسی و رویارویی هوشمندانه و متوکلانۀ ایشان با رخدادهای سیاسی و امنیتی همچون آشوب‌ها، خشونت‌ها، وحشت‌افکنی‌های گروه‌های ضد انقلاب و اقدام‌های تروریستی، کودتاها، تجزیه‌طلبی‌ها، جنگ تحمیلی، دعواها، اختلافات و منازعات سیاسی و… در این دهه، همراه با رویدادها و تحولات دهۀ شصت، هنوز خلأ‌های تحلیلی بسیاری دراین‌باره وجود دارد، که نیازمند پژوهش‌های تحلیلی ـ تاریخی نقش بی‌بدیل امام خمینیŠ در هدایت کشتی انقلاب از فتنه‌ها، چالش‌ها و بحران‌های براندازانۀ دهۀ شصت هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.