حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ 14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
با حضور فرمانده کل سپاه:

از چهره‌های برتر پژوهشی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام تقدیر شد

شناسه : 3449 ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶ 54 بازدید ارسال توسط :

سرلشکر سلامی گفت: رؤیای تسلط دشمن بر ایران اسلامی هیچ‌گاه محقق نمی‌شود اما در ذهن دشمن وجود دارد و برای رسیدن به آن همه توان خود را به کار می‌گیرد. به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری ضمن تقدیر از چهره‌های برتر پژوهشی […]

از چهره‌های برتر پژوهشی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام تقدیر شد
پ
پ

سرلشکر سلامی گفت: رؤیای تسلط دشمن بر ایران اسلامی هیچ‌گاه محقق نمی‌شود اما در ذهن دشمن وجود دارد و برای رسیدن به آن همه توان خود را به کار می‌گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری ضمن تقدیر از چهره‌های برتر پژوهشی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، بابیان اینکه دشمن با بارش کلام دروغ و زور می‌خواهد ذهن‌ها را تسخیر کند، افزود: ما برای مقابله سخت با دشمن آماده هستیم اما عالم بودن و مبارزه با جهل کارزار اصلی است و در میدان نبرد اندیشه‌ها و نبرد میان جهل و آگاهی نیازمند عمل هستیم تا بتوانیم بر دشمن چیره شویم.

وی با اشاره به این‌که در دنیای امروز یا باید قوی و مقتدر بود و مستقل و عزیز زندگی کرد یا باید تسلیم شد و در این میان راه وسطی وجود ندارد گفت: در جغرافیای سیاسی عالم برای ملت‌های ضعیف جایگاهی وجود ندارد، ملت‌هایی که ضعیف هستند به‌ناچار تسلیم می‌شوند و از دایره عزت خارج می‌شوند، تحت تأثیر اراده سیاسی قدرت‌های بزرگ‌تر قرار می‌گیرند و عقب می‌مانند و فقیر و ذلیل می‌شوند.

فرمانده کل سپاه بابیان اینکه آن‌گونه که امام علی بن ابیطالبعلیه‌السلام فرمودند «اگر دشمنی قادر باشد که در عمق سرزمین یک ملت یا قوم پا بگذارد به‌طور حتم آن قوم ذلیل می‌شود»، خاطرنشان کرد: شاید در تعابیر امروزی این پا گذاشتن در عمق سرزمین صرفاً اشغال فیزیکی نیست بلکه اگر دشمنی موفق شود در اعمال، اذهان و قلوب راه پیدا کند و قلب‌ها و ذهن‌های یک ملت را در تسخیر و تصرف خود درآورد، این اقدام، آن ملت و قوم را ذلیل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: علوم تجربی ابزار می‌سازد و در همه دنیا هم قواعدش یکسان است اما علوم انسانی از اهمیت ویژه برخوردار است و باید در راستای اسلامی سازی آن حرکت کرد.

وی اظهار کرد: علوم اسلامی می‌توانند نجات‌بخش بشر باشند و آن‌وقت روش‌ها به‌اندازۀ هدف‌ها مهم هستند درحالی‌که در غرب از هر روشی برای رسیدن به هدف استفاده می‌شود.

در پایان با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه و رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام از چهره‌های برتر پژوهشی پژوهشگاه تقدیر به عمل آمد..

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.