حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انجام شد:

بازدید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی از انتشارات زمزم هدایت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام

شناسه : 3672 ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰ 22 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتشارات زمزم هدایت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام بازدید کردند. ایشان ضمن مطالعۀ صفحاتی از مجموعه جهاد تبیین از میزان استقبال مخاطبان و سادگی بیان این مجموعه پرسش ­هایی را مطرح کردند،  و نکته مورد تأکید معظم له استفاده […]

بازدید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی از انتشارات زمزم هدایت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتشارات زمزم هدایت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام بازدید کردند.

ایشان ضمن مطالعۀ صفحاتی از مجموعه جهاد تبیین از میزان استقبال مخاطبان و سادگی بیان این مجموعه پرسش ­هایی را مطرح کردند،  و نکته مورد تأکید معظم له استفاده از زبان ساده برای کتاب­های جهاد تبیین بود.

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی پس از مشاهده کتاب­های موجود در غرفه، مجموعه ­های از جریان‌شناسی ­های را تأیید کردند و فرمودند:«این آثار کارهای خوبی است».

کتاب دیگری که ایشان انتخاب کردند و با دقت ویژه­ای شناسنامه اثر و شمارگان آن را مورد بررسی قرار دادند کتاب سبک زندگی اسلامی بود و درباره تعداد چاپ و میزان استقبال مخاطبان از آن پرسش ­هایی را مطرح کردند.

موضوع مهمی که ایشان پس از اطلاع از کارهای ترجمه ­ای پژوهشگاه ایراد فرمودند: بحث کیفیت ترجمه ­ها بود، و فرمودند در ترجمه آثار روسی از افراد «روس زبان» و در متون انگلیسی هم  تلاش شود از انگلیسی‌زبان استفاده شود.

ایشان در جریان بازدید از کتاب­های پژوهشگاه عناوین کتاب­ها را با واژۀ «خوب» توصیف کردند و فرمودند: «عناوین کتاب­ها خوب است».

در پایان گزارشی از معرفی دیگر  آثار چاپ جدید همانند: چهره پنهان سیاست، مجموعه­ های مربوط به حوزه جهاد، دفاع و مقاومت، مجموعه داستانی تعهد سرخ، کتاب سیره زندگی شهدای روحانی و… پرداخته شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.