حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×

برگزیدگان سی و ششمین جایزه کتاب سال و بیست و ششمین جایزه جهانی کتاب سال در تالار وحدت معرفی و تقدیر شدند.

شناسه : 1288 ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸ 1924 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان موسسۀ خانۀ کتاب به‌عنوان برگزارکننده، در مجموعه […]

پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان موسسۀ خانۀ کتاب به‌عنوان برگزارکننده، در مجموعه تالار وحدت برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی مهدوی‌راد دبیر این دوره از جایزه کتاب سال، در مراسم مذکور،‌ با ارائه گزارشی از روند برگزاری جایزه کتاب سال گفت: مجموعه آثار مکتوب که از راه‌های مختلف در دبیرخانه جایزه کتاب سال بررسی شدند، ۵۲ هزار و ۸۰ عنوان چاپ اولی بود که در سال ۹۶ منتشر شده و در مقایسه با سال گذشته اندکی افزایش داشتند. در ارزیابی نخست ۱۰هزار و ۳۶۸ عنوان کتاب شناسایی و در مرحله دوم ۲۷۲ عنوان کتاب شامل ترجمه، تألیف و تحقیق بررسی شدند.

وی افزود: امتیازدهی به آثار به این صورت بود که داوران آثار تقدیری را از ۸۵ تا ۹۵ و آثار برگزیده را از ۹۵ تا ۱۰۰ امتیاز پیش‌بینی کرده بودند. در بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال هم ۲۴۴ عنوان کتاب به مرحله نهایی راه پیدا کردند و از بین ۲۸ عنوان، کتاب ۱۰ به‌عنوان برگزیده معرفی می‌شوند. به‌علاوه، ۱۰ عنوان اثر برگزیده و ۴۲ عنوان تقدیری معرفی خواهند شد.

در این مراسم آثار برگزیده و شایسته تقدیر دو جایزه مذکور معرفی شدند. که کتاب تاریخ اجتماعی ـ فکری شیعه اثناعشری در هند، تألیف اطهر عباس رضوی، ترجمه عبدالحسین بینش، عضو هیئت‌علمی بازنشستۀ پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) در حوزۀ  تاریخ و جغرافیا جزء آثار شایستۀ تقدیر شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.