حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022 ساعت ×

جلسۀ دفاعیۀ پروژه بنیادی «نقش و جایگاه ولایت‌فقیه در فرایند تمدن نوین اسلامی» برگزار شد

شناسه : 2861 ۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴ 479 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه: جلسۀ دفاعیۀپروژۀ بنیادی «نقش و جایگاه ولایت‌فقیه در فرایند تمدن نوین اسلامی» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد رهدار، به‌عنوان ناظر علمی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله بابایی به‌عنوان داور در حالی برگزار شده که در دو مرحله در سال‌های ۹۸-۹۹ به مدیریت دکتر مهدی خوشدونی و با همکاری چند تن دیگر از پژوهشگران […]

جلسۀ دفاعیۀ پروژه بنیادی «نقش و جایگاه ولایت‌فقیه در فرایند تمدن نوین اسلامی» برگزار شد
پ
پ

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه: جلسۀ دفاعیۀپروژۀ بنیادی «نقش و جایگاه ولایت‌فقیه در فرایند تمدن نوین اسلامی» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد رهدار، به‌عنوان ناظر علمی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله بابایی به‌عنوان داور در حالی برگزار شده که در دو مرحله در سال‌های ۹۸-۹۹ به مدیریت دکتر مهدی خوشدونی و با همکاری چند تن دیگر از پژوهشگران پژوهشگاه (دکتر حبیب زمانی محجوب، دکتر سید مرتضی حسینی فاضل و حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم‌زاده)  تدوین یافته بود.

در این جلسه ابتدا دکتر خوشدونی ارائه‌ای از این پروژه داشتند و بیان کردند که این پروژه در ۵ فصل به ترتیب: کلیات و مفاهیم؛ معرفت‌شناسی تمدن نوین اسلامی، فقه و تمدن، ولایت‌فقیه و تمدن  و جمع‌بندی و راهکارها  تدوین شده است.

وی به بیان کلیاتی از یافته‌ها و نتایج پروژه اشاره داشتند و افزودند: ۱۳ مؤلفه تمدن ساز را بررسی کرده‌ایم که ولی‌فقیه در ۱۲ مؤلفه دارای نقش (مستقیم یا غیرمستقیم) هستند.

در ادامه دکتر بابایی ضمن تقدیر از کار حاضر و این‌که نشان می‌دهد کار قوی و پرزحمتی بوده است پیشنهاداتی در بهبود و کارایی بالاتر این‌چنین کارهایی دادند و افزودند: تمامی ابعاد  و مؤلفه‌ها به‌طور دقیق‌تر  و جداگانه و متمرکز واکاوی شده و سیستم و نظام‌واره این نقش نیز مشخص گردد.

دکتر احمد رهدار، نیز ضمن ارزشمند دانستن این پروژه و چنین عنوانی، بیان داشتند نباید به‌سرعت دنبال ثمردهی بودن این کارها بود. ایشان خواستار همکاری بیشتر دو مجموعه و ادامه‌دار شدن این‌چنین پروژه‌ها به‌طور طولی شدند.

در پایان دکتر حبیب زمانی محجوب، معاون پژوهش پژوهشگاه، کم بودن زمان برای انجام چنین پروژه‌های را مطالبه به‌حق دانستند و گفتند بااین‌حال دکتر خوشدونی با سرعت کار را توانستند به نهایت برسانند.

 درنهایت قرار شد از این پروژه دست‌کم یک کتاب مطالعاتی برای مدیران ارشد تهیه گردد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.