حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۲ 8 ذو القعدة 1444 Saturday, 27 May , 2023 ساعت ×
در بازدید نمایندۀ ولی‌فقیه از نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام مطرح شد

ما می‌توانیم با قاطعیت بگوییم آثار پژوهشگاه هیچ لغزش دینی ندارند

شناسه : 2274 ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۵ 1934 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : پژوهشگاه
به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: حجت‌الاسلام‌والمسلمن دکتر حاجی‌صادقی، نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه از نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام بازدید کرد.
ما می‌توانیم با قاطعیت بگوییم آثار پژوهشگاه هیچ لغزش دینی ندارند
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: حجت‌الاسلام‌والمسلمن دکتر حاجی‌صادقی، نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه از نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید نگارش رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام در رابطه با نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه بیان داشت: در این نمایشگاه قریب به ۲۳۰۰ کتاب در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، کلامی و غیره جمع‌آوری شده است.

سپس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه، ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و مسئولان پژوهشگاه در رابطه با برپایی نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه بیان داشت: این نمایشگاه نشان دهندۀ زحمات بیش از ۴ دهه همکاران و پژوهشگران فرهیخته این پژوهشگاه است.

نمایندۀ ولی فقیه در سپاه افزود: ویژگی‌های این پژوهشگاه در این چهار دهه عبارت‌است‌از: انجام پژوهش‌ها بر اساس اعلام نیاز سازمان یعنی آن‌چه که تولید شده بر اساس نیاز مخاطبین و جامعه مخاطب است. ویژگی دیگر به تعبیر بسیاری از بزرگان، در تمام آثار کثیر پژوهشگاه لغزشی نمی‌بینیم. امام خمینی (ره) در رابطه با آثار شهید مطهری فرمود: همه‌اش اسلامی است و ما می‌توانیم با قاطعیت بگوییم آثار پژوهشگاه هیچ لغزش دینی ندارند. ویژگی دیگر، تنوع ورود به مسائل مختلف: اعتقادی، اخلاقی، رفتاری، جامعه‌شناسی، سیاسی و … است که از ویژگی‌های خوب این پژوهشگاه است. برخی از آثار پژوهشگاه که جنبۀ سازمانی کمتری دارند شایستگی این را دارند که با تغییراتی در آن‌ها در اختیار عموم هم قرار بگیرند. و انتشارات زمزم هدایت بر همین اساس تأسیس شد. ویژگی دیگر این‌که: به اذعان بسیاری از علما در هر موضوعی گزیده‌گویی‌شان است. در یک موضوعی وارد می‌شوند ممکن است اطلاعاتی که برای یک موضوع به دست‌آورده باشند هزاران صفحه باشد اما در یک جزوۀ کوچک ارائه شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی‌صادقی گفت: توصیۀ من نسبت به برپایی این نمایشگاه این است که، آن را دائمی قرار دهید، دارای جاذبه باشد و به آن جامعیت بدهید. ما گفتیم پژوهشگاه مرکز همۀ فعالیت‌های پژوهشی نیروهای مسلح باشد. یعنی اگر کسی خواست کار در این حوزه کار پژوهشی انجام بدهد یا باید به پژوهشگاه واگذار کند یا با لیسانس و کنترل پژوهشگاه انجام بدهد. در نمایشگاه هم همین کار را انجام بدهید. همۀ کارهای پژوهشی ارزشمندی که انجام شده است را یک جامعیتی بدهید که فقط دیدن نباشد و کسانی که این‌جا می‌آیند دست خالی برنگردند. و احساس کنند که نیازهایشان در این‌جا تأمین می‌شوند. چون اگر دوستان بیایند از این‌جا بازدید کنند بسیار نتیجه خواهد داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.