حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ 14 رجب 1444 Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رازینی:

پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، عقبۀ علمی، فکری و پژوهشی کل نیروهای مسلح است

شناسه : 3099 ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۲۷ 410 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: حجت‌الاسلام‌والمسلمین رازینی، مشاور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه ضمن تبریک میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و دهۀ کرامت بیان داشت: این توفیق نصیب بنده شد که بعد از مدت‌ها فاصله، مجدداً از این مرکز ارزشمند پرافتخار و باسابقه در سپاه دیدن کنم. آشنایی بنده با پژوهشگاه علوم اسلامی […]

پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، عقبۀ علمی، فکری و پژوهشی کل نیروهای مسلح است
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: حجت‌الاسلام‌والمسلمین رازینی، مشاور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه ضمن تبریک میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و دهۀ کرامت بیان داشت: این توفیق نصیب بنده شد که بعد از مدت‌ها فاصله، مجدداً از این مرکز ارزشمند پرافتخار و باسابقه در سپاه دیدن کنم. آشنایی بنده با پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، تقریباً از چهل ‌و دو سه‌سال پیش یعنی از ابتدای تأسیس است.

مشاور نمایندۀ ولی‌فقیه در سپاه، در حاشیۀ بازدید از نمایشگاه دائم آثار و محصولات پژوهشگاه، افزود: آثار بابرکت پژوهشگاه که نتیجۀ زحمات محققان  این مرکز علمی است، نیاز به عرض و توضیح بنده ندارند. آنچه اینجا مشهود هست، این‌است‌که آثار را به تفکیک موضوعات، سازمان‌های مختلف نیروهای مسلح و موضوعاتی که خود سپاه به‌عنوان حوزه‌های تحقیقاتی سفارش دادند دسته‌بندی کرده‌اند.

وی در رابطه با شخصیت‌های مختلفی که در این مجموعه علمی فعالیت داشتند یادآور شد:  بجاست، یادی بکنم از بزرگانی مثل: مرحوم آیت‌الله احمدی میانجی، مرحوم آیت‌الله سید مهدی روحانی، مرحوم آیت‌الله امینی، مرحوم آیت‌الله فاکر، شهید محلاتی، مرحوم آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی، مرحوم آیت‌الله مصباح و حجت‌الاسلام‌والمسلمین استادی که با پژوهشگاه ارتباط داشتند و آثار تحقیقاتی را به‌عنوان هیئت‌علمی  موردبررسی و تائید قرار می‌دادند و عقبۀ فکری، اجتهادی و اعتقادی این مجموعه را تضمین می‌کردند و بحمدالله در طول این چهل سال نقش مؤثری رو در تربیت سپاه و تبلیغ معارف دینی در سپاه ایفا کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رازینی بیان داشت: مجموعه کتب درسی آموزش‌های عقیدتی در موضوعات مختلف عقاید، احکام، تاریخ اسلام، اخلاق و همچنین آثار و برکات دیگر که زبان بنده قاصر از تقدیر از این عظمت و زحماتی که دوستان کشیدند گوشه‌ای از عظمت کارشان است.

وی در پایان یادآور شد: در بازدیدی که سردار باقری از پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام داشتند، ابلاغ فرمودند: این پژوهشگاه عقبۀ علمی، فکری و پژوهشی کل نیروهای مسلح باشد و حق مطلب هم همین است. تا آنجا که ما مطلع هستیم یک همچنین مجموعه‌ای در سازمان‌های دیگر وجود ندارد. در این مجموعۀ علمی فعالیت‌های علمی-پژوهشی زیادی انجام شده است که الحمدالله خدماتش در مجموعۀ نیروهای مسلح محسوس است. انشاالله این آثار زمینه‌ساز ظهور و تربیت سربازانی در تراز سربازی حضرت مهدی عج‌الله‌تعالی‌شریف، سپاه و نیروهای مسلح باشند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.