حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021 ساعت ×
رئیس بسیج اساتید و نخبگان حوزۀ علمیۀ قم:

کارهایی که در پژوهشگاه انجام گرفته مفید، و برخی از آنها کاربردی هستند.

شناسه : 2702 ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۷:۴۷ 259 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن نبوی رئیس بسیج اساتید و نخبگان حوزۀ علمیۀ قم،  بیان داشت: بنده حدود ۲۵ سال قبل در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام  فعالیت داشتم و نسبت به کارهای اینجا اطلاع دارم حقیقتاً خیلی کار رشد کرده و عمیق شده. نمایشگاه را که بازدید کردم خیلی متفاوت است و به مدیران و پژوهشگران […]

کارهایی که در پژوهشگاه انجام گرفته مفید، و برخی از آنها کاربردی هستند.
پ
پ

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن نبوی رئیس بسیج اساتید و نخبگان حوزۀ علمیۀ قم،  بیان داشت: بنده حدود ۲۵ سال قبل در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام  فعالیت داشتم و نسبت به کارهای اینجا اطلاع دارم حقیقتاً خیلی کار رشد کرده و عمیق شده. نمایشگاه را که بازدید کردم خیلی متفاوت است و به مدیران و پژوهشگران تبریک می‌گویم که واقعاً خیلی کار فاخر و بزرگی انجام شد در این نمایشگاه به نظر می‌رسد چند دسته کتاب وجود دارد؛ یک دسته که موردنیاز عقیدتی-سیاسی نیروهای مسلح است. دسته‌ای دیگر که به نظر من خیلی مهم و مفید است، تحقیقات کاربردی است که تدوین شده و برای سازمان‌های دیگر می‌تواند خیلی مفید باشد. کارهایی که در پژوهشگاه انجام گرفته مفید، و برخی از آنها کاربردی هستند و منحصر به سازمان خاصی نیستند بلکه مربوط به کل کشور هستند. و برای یک کارمند عادی مفید است تا سران قوا.

رئیس بسیج اساتید و نخبگان حوزۀ علمیۀ قم افزود: این زحمات شما مورد غفلت است و برای نشر آن باید گروهی جمع بشوند فکر بکنند که این کارها باید چطور منتشر شوند. آثار پژوهشگاه برای پژوهشگاه‌های دیگر هم مفید هستند. چون وقتی کارهای شما را می‌بینند سعی می‌کنند کارهای قوی‌تری انجام دهند. و اگر این کار انجام شود خیلی ارزشمند است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نبوی یادآور شد: بحث دیگر، دیجیتالی کردن آثار است که خیلی موردنیاز است. این‌که به سمت دیجیتالی کردن آثار رفتید خوب است و اگر از نرم‌افزارها برای نشر آثارتان استفاده کنید خیلی مفید است.

وی در پایان افزود: در بازدیدی که از نمایشگاه آثار و محصولات پژوهشگاه داشتم به این نتیجه رسیدم که این نمایشگاه ساعت‌ها جلوی اتلاف عمر را می‌گیرد چون آثار موردنیاز خیلی از قشرهای جامعه در اینجا موجود است. و دیگر نیازی با تألیف و تدوین مجدد نمی‌باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.