حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹ 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020 ساعت ×
به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام

کتاب «باورهای فرد مسلمان (اصول پنج‌گانه اعتقادی)» به قلم محمدرضا صداقت منتشر شد.

شناسه : 2256 ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲ 208 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

هر انسان نگرشی خاص به جهان آفرینش دارد و بر اساس آن، باورها و بینش‌های او شکل می‌گیرد و به اقتضای این باورها و بینش‌ها، بایسته‌ها و نبایسته‌های متناسب با آن مطرح می‌شود و مبنای عمل قرار می‌گیرد. آیین جهانی اسلام دارای برنامه‌های اعتقادی و عملی منطقی، مستدل و سازگار با عقل و فطرت است […]

کتاب «باورهای فرد مسلمان (اصول پنج‌گانه اعتقادی)» به قلم محمدرضا صداقت منتشر شد.
پ
پ

هر انسان نگرشی خاص به جهان آفرینش دارد و بر اساس آن، باورها و بینش‌های او شکل می‌گیرد و به اقتضای این باورها و بینش‌ها، بایسته‌ها و نبایسته‌های متناسب با آن مطرح می‌شود و مبنای عمل قرار می‌گیرد.

آیین جهانی اسلام دارای برنامه‌های اعتقادی و عملی منطقی، مستدل و سازگار با عقل و فطرت است و همه راهکارهای یک زندگی متعالی و سعادتمندانه را در خویش گرد آورده است که می‌توان از راه پژوهش به این راهکارهای مترقی و موردنیاز در هرزمانی دست یافت.

عقاید و اندیشه‌های بنیادین اسلام که از آن‌ها به اصول عقاید یاد می‌شود، پایه و اساس این آیین زندگی‌بخش را تشکیل می‌دهند و در شکل‌گیری رفتار مسلمانان اثر می‌گذارند؛ زیرا رفتار انسان‌ها، خودآگاه یا ناخودآگاه، تحت تأثیر اصول عقاید است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.