حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ 1 رمضان 1442 Monday, 12 April , 2021 ساعت ×

کتاب تحلیلی بر سرگذشت امت‌های استقامت کننده به عنوان اثر شایستۀ تقدیر انتخاب شد

شناسه : 2755 ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸ 93 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کتاب تحلیلی بر سرگذشت امت‌های استقامت کننده به قلم حبیب زمانی محجوب، آیت مظفری، سید رضی سیدنژاد و احمد رضایی در همایش اولین دورۀ دوسالانۀ آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت (جایزۀ سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) به عنوان اثر شایستۀ تقدیر انتخاب شد.  استقامت و پایداری در راه حق […]

کتاب تحلیلی بر سرگذشت امت‌های استقامت کننده به عنوان اثر شایستۀ تقدیر انتخاب شد
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کتاب تحلیلی بر سرگذشت امت‌های استقامت کننده به قلم حبیب زمانی محجوب، آیت مظفری، سید رضی سیدنژاد و احمد رضایی در همایش اولین دورۀ دوسالانۀ آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت (جایزۀ سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) به عنوان اثر شایستۀ تقدیر انتخاب شد.

 استقامت و پایداری در راه حق دستور خداوند و سیرۀ اولیای الهی برای رهایی از بند مستکبران و غلبه بر آن‌هاست. تاریخ امت‌ها و اقوام پیشین نشان می‌دهد کسانی که در سختی‌ها دربرابر دشمنان مقاومت کردند، براساس سنت‌های الهی، سرانجام بر آنان پیروز شده و به اهداف خود دست یافته‌اند؛ ولی اقوام و مللی که در برابر ستم دشمنان سکوت کرده و تسلیم فشارها و سختی‌ها شده‌اند، دچار بدبختی و عذاب الهی گردیده‌اند. در کتاب یادشده سرگذشت «امت‌های استقامت‌کننده»، با رویکردی تاریخی، بررسی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.