حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام

کتاب «تحولات پیش ازظهور در غرب آسیا» به قلم علی محمدی ضیاء منتشر شد.

شناسه : 2250 ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲ 1019 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

منطقۀ غرب آسیا به واسطۀ موقعیت راهبردی و داشتن منابع مهم انرژی از جایگاهی مهم در عرصۀ تحولات بین‌المللی برخوردار است. همچنین، این منطقه ازآنجاکه مهد تمدن بشری و خواستگاه ادیان بزرگ آسمانی است، سبب پیوند دو عرصۀ مادی و معنوی شده و بر اهمیت آن در جهان افزوده شده است. در این‌میـان، مسئـلۀ آخـرالـزمان […]

کتاب «تحولات پیش ازظهور در غرب آسیا» به قلم علی محمدی ضیاء منتشر شد.
پ
پ

منطقۀ غرب آسیا به واسطۀ موقعیت راهبردی و داشتن منابع مهم انرژی از جایگاهی مهم در عرصۀ تحولات بین‌المللی برخوردار است. همچنین، این منطقه ازآنجاکه مهد تمدن بشری و خواستگاه ادیان بزرگ آسمانی است، سبب پیوند دو عرصۀ مادی و معنوی شده و بر اهمیت آن در جهان افزوده شده است. در این‌میـان، مسئـلۀ آخـرالـزمان و نشانه‌های آن و از سویی، ظـهور منجی، به دلیل اهمیت آن در تحولات جهانی، همواره مورد توجه افکار عمومی بوده و در پیوند آن با منطقۀ غرب آسیا، از اهمیت دوچندان برخوردار است. در این نوشتار ضمن بررسی ابعاد مختلف اهمیت منطقۀ غرب آسیا و پیوند این منطقه با تحولات پیش از ظهور، نشانه‌های آن در غرب آسیا بررسی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.