حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام

کتاب جریان‌های تکفیری در سوریه منتشر شد

شناسه : 2830 ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۳۳ 1407 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کتاب جریان‌های تکفیری در سوریه به قلم محمدتقی رکنی لموکی، حیدر منصوری، محمدحسن رضایی و علی آذری در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام منتشر شد. جریان‌های سلفی- تکفیری از اواخر سال ۲۰۱۰ در سوریه جنگ قدرت به راه انداختند. نظام قانونی سوریه افزون بر عدم تبعیت از این گروه‌ها در […]

کتاب جریان‌های تکفیری در سوریه  منتشر شد
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کتاب جریان‌های تکفیری در سوریه به قلم محمدتقی رکنی لموکی، حیدر منصوری، محمدحسن رضایی و علی آذری در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام منتشر شد.

جریان‌های سلفی- تکفیری از اواخر سال ۲۰۱۰ در سوریه جنگ قدرت به راه انداختند. نظام قانونی سوریه افزون بر عدم تبعیت از این گروه‌ها در فهم و قرائت انحرافی از اسلام، برای سال‌ها نیز نقش کلیدی در محور مقاومت را بر عهده داشته است. از این رو، سرنگونی دولت بشار اسد از سویی باعث بسط قرائت انحرافی سلفی- تکفیری در جهان اسلام می‌شود و از سویی باعث تضعیف محور مقاومت نیز خواهد شد. این پژوهش در صدد است با نگاهی عمیق به این موضوع، ابتدا، عوامل گسترش تفکر تکفیری و نیز پیامدهای قدرت یافتن تروریست‌های تکفیری در سوریه را بررسی کند، سپس راهکارهای مقابله با این جریان‌های خطرناک را ارائه نماید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.