حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۱۶ مرداد , ۱۴۰۱ 10 محرم 1444 Sunday, 7 August , 2022 ساعت ×
به همت پژوهشکدۀ فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه:

کرسی ترویجی اصول، شاخص‌ها و راهکارهای نیازسنجی در فرایند تربیت و آموزش سیاسی برگزار شد.

شناسه : 2705 ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷ 811 بازدید ارسال توسط : نویسنده : سید نادر مددی منبع : روابط عمومی پژوهشگاه

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کرسی ترویجی اصول، شاخص‌ها و راهکارهای نیازسنجی در فرایند تربیت و آموزش سیاسی با حضور دکتر غلامرضا ویسی به‌عنوان ارائه‌دهنده، دکتر سیف‌الله فضل‌اللهی و دکتر علی رحمانی به‌عنوان ناقدین و دکتر مجید سلیمانی به‌عنوان دبیر جلسه در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، برگزار شد. در ابتدای این نشست دبیر کرسی […]

کرسی ترویجی اصول، شاخص‌ها و راهکارهای نیازسنجی در فرایند تربیت و آموزش سیاسی برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه: کرسی ترویجی اصول، شاخص‌ها و راهکارهای نیازسنجی در فرایند تربیت و آموزش سیاسی با حضور دکتر غلامرضا ویسی به‌عنوان ارائه‌دهنده، دکتر سیف‌الله فضل‌اللهی و دکتر علی رحمانی به‌عنوان ناقدین و دکتر مجید سلیمانی به‌عنوان دبیر جلسه در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام، برگزار شد.

در ابتدای این نشست دبیر کرسی بعد از خوشامدگویی به نیازسنجی به‌عنوان مهم‌ترین وظیفه در فرایند آموزش و بهسازی اشاره کرد. همچنین نقش نیازسنجی در سمت‌وسو بخشیدن به اهداف، کمک به طراحی دقیق برنامه درسی، ارتقاء کمی و کیفی برنامه‌ها و درنهایت اثربخشی و کارایی برنامه اشاره کرد.

سپس دکتر ویسی دیدگاه‌های خود در مورد نیازسنجی، بیان مسئله، مفهوم شناسی و پیشینه‌های تحقیق موضوع را مطرح کرد و همچنین روش مورداستفاده یعنی تحلیل مضمون را توضیح داد. اهم یافته‌های ایشان استخراج شش اصل نیازسنجی شامل: استمرار، شمول، جامعیت، هماهنگی، مشارکت، و اعتبار بود.

در پایان ناقدین و حضار نظرات کارشناسی خود را بیان نمودند که عمده نقدها حول مشخص نبودن رویکرد برنامه‌ریزی آموزشی یا درسی مقاله، روش مورداستفاده، ساختار مقاله و نتایج، نپرداختن به سازمان و فرهنگ سازمانی، عدم استفاده از متدها و تکنیک‌های جدید، عدم برخورداری از نگاه آینده پژوهانه، عدم استفاده از دیدگاه بومی و ساحت علم دینی بود. در پایان دکتر ویسی به نظرات و انتقادات پاسخ داد و جلسه توسط دبیر جمع‌بندی شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.