حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۱ 1 ربيع أول 1444 Monday, 26 September , 2022 ساعت ×
با ارائۀ حجت‌الاسلام محمدتقی رکنی لموکی:

کرسی ترویجی بازیابی مبانی دینی تزاید قدرت دفاعی در نظام جمهوری اسلامی با تأکید بر اندیشه امام خامنه‌ای مدظله برگزار شد

شناسه : 3072 ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳ 298 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه: کرسی ترویجی بازیابی مبانی دینی تزاید قدرت دفاعی در نظام جمهوری اسلامی با تأکید بر اندیشه امام خامنه‌ای مدظله با حضور حجت‌الاسلام محمدتقی رکنی لموکی استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام به‌عنوان ارائۀ دهنده و حجت‌الاسلام دکتر قاسم شبان‌نیا، عضو هیئت‌علمی موسسه امام خمینی(ره) و حجت‌الاسلام مهدی عزیزان، عضو […]

کرسی ترویجی بازیابی مبانی دینی تزاید قدرت دفاعی در نظام جمهوری اسلامی با تأکید بر اندیشه امام خامنه‌ای مدظله برگزار شد
پ
پ

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه: کرسی ترویجی بازیابی مبانی دینی تزاید قدرت دفاعی در نظام جمهوری اسلامی با تأکید بر اندیشه امام خامنه‌ای مدظله با حضور حجت‌الاسلام محمدتقی رکنی لموکی استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام به‌عنوان ارائۀ دهنده و حجت‌الاسلام دکتر قاسم شبان‌نیا، عضو هیئت‌علمی موسسه امام خمینی(ره) و حجت‌الاسلام مهدی عزیزان، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق علیه‌السلام به‌عنوان ناقد برگزار شد.

در ابتدا حجت‌الاسلام محمدتقی رکنی لموکی در سخنانی، هدف از برگزاری این کرسی‌ را تقویت نظریه تزاید قدرت دفاعی معرفی کرد. از نگاه ایشان، نظریه لزوم تزاید قدرت دفاعی، بر پایه مبانی دینی استوار است که این مهم با تأکید بر اندیشه امام خامنه‌ای مدظله سامان خواهد یافت.

حجت‌الاسلام رکنی لموکی برای اثبات دیدگاه مطلوب خود، به آیاتی از قران کریم، روایاتی از امامان معصوم علیه‌السلام و نیز حکم عقل استناد کرد. حجت‌الاسلام رکنی لموکی در پایان سخنان خود، به این جمع‌بندی اشاره کرد که اگرچه در اسلام اصالت با جنگ نیست، اما شرایط منطقه‌ای و نیز فرامنطقه‌ای ایجاب می‌کند که نظام جمهوری اسلامی به‌منظور بازدارندگی تهاجمات دشمن، می‌بایست در ابعاد مختلف، همچون نظامی، سیاسی، اقتصادی و غیره، قدرت دفاعی خود را افزایش دهد.

در ادامه اساتید ناقد، هر یک دیدگاه‌ها و اشکالات خود را مطرح کردند. حجت‌الاسلام شبان نیا، بیان نظریات فرضیه رقیب و سپس رد مستدل آن را خواستار شد و این موضوع را باعث تقویت نظریه تزاید قدرت دفاعی دانست. حجت‌الاسلام عزیزان پردازش بیشتر به ابعاد مختلف دفاع در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را مهم دانست که قادر است ویژگی‌های مختلف تزاید قدرت دفاعی را آشکارتر نماید. در پایان جلسه شرکت‌کنندگان در این کرسی علمی–ترویجی، سؤالات و ابهامات خود را مطرح کردند که حجت‌الاسلام رکنی لموکی به آن‌ها پاسخ داد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.